13 kwietnia 2022r.

Kronika internatu i nie tylko…

Co można robić w Internacie oprócz spania, jedzenia i uczenia się (z tym uczeniem się to jest różnie, ale nie będę się czepiał). Można prowadzić Kronikę Internatu. Wszyscy wiedzą co oznacza słowo „kronika”, ale co to oznacza dla nas? Opowiem co ja osobiście o tym myślę.
     Nasza Kronika jest najprawdziwszym dokumentem świadczącym o naszym codziennym życiu. Użyłem słowa „dokument”. Nie jest to dokument od strony formalnej, bo nie ma w nim daty, brakuje adresata, określenia sprawy, uzasadnienia, podpisu itp. Niemniej jednak jest to najprawdziwszy „dokument” gdyż jest tworzony przez wychowanków. Jeżeli nie chcą, żeby w nim coś się znalazło to tego tam nie znajdziecie a jeżeli coś tam ma być to nic ich nie zatrzyma przed zrealizowaniem tego zamiaru. Niektóre wpisy są ładniejsze, niektóre brzydsze; niektóre barwniejsze, niektóre monochromatyczne; niektóre bardziej, a niektóre mniej naiwne, ale każde są szczere i prawdziwe.
     Nie ma się więc co dziwić, że chwalimy się naszymi Kronikami, tą bieżącą i tymi archiwalnymi. Zawsze wystawiamy je do wglądu na „Dzień otwarty Szkoły” i zawsze są do wglądu dla absolwentów, którzy chcieliby powspominać dawne czasy nauki w szkole.
     Tak przy okazji wspomnę tylko o wczorajszych zajęciach. Mówiliśmy o tym jak świadomie wywierać wrażenie na otoczeniu. Czy jest to możliwe? Jest! Czy jest to wiedza powszechna? Jakoś wydaje mi się, że nie! Dlaczego tak jest? Odpowiadam: nie wiem! My już wiemy! Nie było nas tylu ile liczy populacji globu ziemskiego, ale te dwadzieścia parę osób przejrzało na oczy. Zawsze coś!
Pozdrawiam,
Krzysztof Widera – opiekun Młodzieżowej Rady Internatu.

internat   internat   internat   internat

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl