21 czerwca 2022r.

Unihokeiści v-ce mistrzami Ligi Opalenickiej

W miniony długi weekend tj. sobotę nasza drużyna unihokeistów rozegrała ostatnią – finałową kolejkę ligową. Była ona bardzo istotna, ponieważ decydowała o miejscu jakie zajmiemy na koniec sezonu. Podium mieliśmy już zapewnione, ale aby zostać v-ce mistrzami potrzebowaliśmy 1 punktu w dwóch rozegranych sobotnich meczach. Udało się cel osiągnąć i to z nawiązką – w bezpośrednim pojedynku między zainteresowanymi drużynami, czyli z Vikings Nowy Tomyśl odnieśliśmy jakże cenne zwycięstwo, dające nam upragnione i historyczne drugie miejsce.
Pierwszy mecz dnia rozegraliśmy z Mistrzami Ligi Opalenickiej (drużyna mistrzostwo miała zapewnione już wcześniej) Lokomotivem Czerwieńsk. Choć bardzo się staraliśmy to ponieśliśmy zdecydowaną porażkę przegrywając 2 : 8, jednak trzeba przyznać, że graliśmy bardzo nieskutecznie mając wiele okazji do strzelenia bramek.
W drugim i decydującym pojedynku zagraliśmy dużo lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Zespół Vikings Nowy Tomyśl prezentował się bardzo dobrze mając w swych szeregach zdecydowanie lepszych zawodników, jednak to nie wystarczyło. Zagraliśmy bardzo mądrze w obronie czekając na szybkie kontry i to przyniosło oczekiwany efekt. Spotkanie miało jednak swoją dramaturgię. Początek należał do nas i po szybkich kontrach wyszliśmy na prowadzenie 3 – 1. Niestety kolejne minuty to przeciwnik zadawał ciosy i prowadził już 3 : 4. Końcowe minuty przyniosły jednak rozstrzygnięcie na naszą korzyść, najpierw wyrównaliśmy po dobrze rozegranym rzucie wolnym i pięknym uderzeniu w same okienko bramki. Następnie wyprowadziliśmy szybką kontrę i ustaliliśmy wynik na 5 : 4 dla ZS Mosina. Po ostatnim gwizdku to nasi zawodnicy mogli się cieszyć z historycznego wyniku i wznieść w górę okazały puchar za v-ce mistrzostwo.
Nasza drużyna otrzymała też pamiątkowe medale, a dwaj zawodnicy indywidualne statuetki. Warto wspomnieć, iż zespół wspomagany jest przez naszych absolwentów, ale to dzięki nim nasi młodzi reprezentanci mają się od kogo uczyć i w ten sposób nabierać cennego doświadczenia, które procentuje w rozgrywkach szkolnych. Przypomnijmy, iż w tym roku szkolnym nasza reprezentacja zdobyła Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego.
Dziękujemy chłopakom za zaangażowanie i gratulujemy odniesionego sukcesu!!!

unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl