6 czerwca 2023r.

Podróże kształcą?

     Bez wątpienia! Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas wycieczki do Wrocławia, w której uczestniczyli uczniowie klas 1b TH oraz 1c TH/TL. Tuż po przyjeździe dowiedzieliśmy się np., że w stolicy województwa dolnośląskiego lepiej nie ujawniać swoich preferencji związanych z drużyną piłkarską, zwłaszcza, jeśli jest to Lech Poznań. Kiedy, natomiast, staliśmy w kolejce po bilety na przejazdy komunikacji miejskiej, pewna wałbrzyszanka zdradziła nam, że uczniowie z ważną legitymacją szkolną jeżdżą we Wrocławiu za darmo. Podczas zwiedzania stadionu piłkarskiego o nazwie Tarczyński Arena usłyszeliśmy, że tłumacz przysięgły, który podczas konferencji prasowych z udziałem piłkarzy symultanicznie tłumaczy wypowiedzi sportowców oraz dziennikarzy, zarabia - bagatela - 12 tys. zł i to za 15 minut pracy! Od zawsze tajemnicą poliszynela był fakt, że znajomość języków obcych jest opłacalna, ale żeby do tego stopnia?!
Niezwykłym miejscem, które warto we Wrocławiu odwiedzić, jest bez wątpienia, Muzeum Iluzji. Zgromadzone w nim eksponaty sprawiły niezwykłą frajdę zarówno młodzieży, jak i opiekunom tej wesołej gromadki. Zresztą fotografie mówią same za siebie.
Umiejętności detektywistyczne oraz spryt naszych uczniów przydały się podczas wizyty w escape roomie. W pięciu pokojach dwoili się i troili, aby rozwiązać zagadki, odkryć tajemnice i odnaleźć wskazówki potrzebne do ukończenia zadania. Oczywiście poradzili sobie świetnie.
Wisienką na torcie naszej eskapady było, oczywiście, zwiedzanie Starego Rynku, który jest jednym z największych rynków staromiejskich Europy, z największymi ratuszami w Polsce.

wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja