19 czerwca 2023r.

Poznawanie historii i tradycji Polski

     Wizyta w muzeum to najlepszy sposób na poznanie przeszłości historycznej kraju, zapoznanie się z tradycjami ludowymi, dziedzictwem kulturowym, rytuałami narodowymi i zwyczajami kulinarnymi.
16 czerwca pierwszoklasiści ZS w Mosinie, uczniowie z Ukrainy, odwiedzili Rogalin. Pałac w Rogalinie należy do Muzeum Narodowego w Poznaniu, stanowi jeden z jego oddziałów i ma wiele atrakcji turystycznych. Oprócz rezydencji znajduje się tu również piękny park oraz powozownia.
Można tu spędzić godziny, oglądając niesamowite eksponaty, robiąc notatki i zdjęcia. Można też po prostu pomarzyć, wyobrażając sobie, że jesteś gościem słynnej rodziny Raczyńskich w XIX wieku.
Sercem pałacu w Rogalinie pozostaje jednak galeria sztuki – dzieci były zachwycone dziełami polskich artystów XIX i XX wieku. Szczególny podziw wywołał obraz Jana Matejki, przedstawiający św. Joannę d'Arc, który zajmuje całą ścianę wschodnią w sali polskiej w rogalińskiej galerii. To jedyna taka kolekcja w Polsce, która nie ma sobie równych pod względem wielkości i rangi.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Mosinie za zorganizowanie ciekawej i pouczającej wycieczki. Rogalin to miejsce, do którego chce się wracać!
Lina Shevchenko

Rogalin Rogalin Rogalin Rogalin Rogalin Rogalin

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @ zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja