19 września 2023r.

Unihokeiści z pucharem za III miejsce

W minioną sobotę nasza drużyna unihokeistów przy wsparciu naszych absolwentów rozegrała V kolejkę ligową Opalenickiej Ligii Unihokeja. Tym razem gościliśmy na hali sportowej w Nowym Tomyślu (hala w Opalenicy jest w remoncie). W turnieju wystartowało 5 drużyn i zagrano każdy z każdym 2 x 10 min. Ligowe zmagania rozpoczęliśmy od remisu 2 – 2 w drużyną Uniszok Nekla, jednak przy lepszej skuteczności zapewne byłoby zwycięstwo! W drugim spotkaniu stoczyliśmy twardy bój z faworyzowanym Vikings Nowy Tomyśl, jednak ostatecznie przegraliśmy 0 – 2. Kolejne spotkanie było dla nas nauką gry w unihokeja na najwyższym poziomie – przegraliśmy z Floorball Team Poznań, aż 0 – 6. Na koniec dnia zagraliśmy z zespołem Spartanie Opalenica i po trudnym spotkaniu wygraliśmy 3 – 0. Tym samym w sobotnim turnieju zajęliśmy bardzo dobre III miejsce odbierając pamiątkowy puchar!!! Warto wspomnieć, iż do drużyny dołączyli nowi uczniowie i mamy nadzieję, że będą wzmocnieniem dla naszego zespołu reprezentacyjnego. Na pochwałę oprócz całej drużyny zasługuje nasz nowy uczeń zza wschodniej granicy: Dmitri Pipkin, który okazał się mocnym punktem zespołu! Podczas całodniowych rozgrywek uczniowie mieli zapewniony produkty żywieniowe uzupełniające organizm w niezbędne składniki mineralne oraz dodające energię w postaci słodkich batoników, napojów itp. Wszystko to dzięki dofinansowaniu ze środków powiatowych na zajęcia z unihokeja. Zapraszamy do relacji z kolejnych zawodów!

unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej