21 września 2023r.

Co dzieje się w internacie?

To, że jeszcze niczego nie pisaliśmy o naszych poczynania, nie świadczy, że nic się nie dzieje!
1. Dwa tygodnie temu odbyły się wybory do MRI, jak w załączonej informacji (gratulacje dla nowego składu MRI). Rada jest Organem Szkoły, co oznacza, że być musi.
2. Tydzień temu zrobiliśmy zajęcia z zakresu… savoir vivre (fr.: wiedzieć jak żyć, „czyli o zachowaniu się między ludźmi, czyli obycie umila życie”), z tą różnicą, że nikt nikomu nie mówił, żeby być grzecznym i nie chlipać przy posiłku. To były raczej zajęcia dotyczącego świadomego wywierania wrażenia. Ja pokazywałem jak, co działa, a wychowankowie sami będą decydowali, co jest dla nich najlepsze. Niestety może zdarzyć się, że ktoś pozostanie przy nieodpowiednich zachowaniach. No, cóż! Na siłę nikogo niczego nie nauczymy. Trzeba jednak stwierdzić, że moi słuchacze wykazywali dość silne zainteresowanie treścią zajęć, co pozwala przypuszczać, że wszystko będzie ok!
3. Wczoraj było dość zabawnie, ponieważ wykonywaliśmy ćwiczenie na „wykonywanie poleceń”, a później liczyliśmy do 15 (z powodu braku czasu zmieniliśmy na liczenie do 10! …– udało się!!!). Co w tym śmiesznego i w zasadzie jaki jest problem z tym liczeniem (1, 2, 3, …, 15)? Nie da się tego wytłumaczyć w trzech słowach - trzeba przyjść na zajęcia! Zapraszam.
Opiekun MRI
Krzysztof Widera

internat internat internat internat internat internat