29 września 2023r.

Awans dziewcząt do finału wojewódzkiego

W czwartek rozegrane zostały w Krosinku Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Nasze uczennice zarówno z klas technikum jak i BSIS osiągnęły wspaniały wynik zajmując 2 miejsce i tym samym zdobyły Wicemistrzostwo Powiatu Poznańskiego oraz awans na Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w przełajowych biegach sztafetowych. Na starcie stanęło 7 zespołów: LO Puszczykowo – 1 drużyna, LO Puszczykowo – 2 drużyna (poza konkursem), ZS Mosina, LO Tarnowo Podgórne, ZS nr 1 w Swarzędzu, ZST Tarnowo Podgórne, ZS w Kórniku. Dziewczęta nasze podchodząc bardzo profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem wywalczyły 2 miejsce pokonując jeden z dwóch zespołów z Liceum sportowego z Puszczykowa.
Począwszy od pierwszej aż do ostatniej 6 zmiany biegły na 2 miejscu powiększając swoją przewagę nad drużyną ze szkoły sportowej! Przewaga ta na mecie wynosiła aż 1 minutę! Każda startująca zawodniczka miała do pokonania dystans 1000m. Duże zaangażowanie, odpowiednia motywacja i współpraca w zespole pozwoliła im zakończyć zawody ze srebrnym medalem i tytułem Wicemistrzyń Powiatu Poznańskiego! Jednocześnie uzyskały awans na Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, które rozegrane będą 10.10.2023. Awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego jest olbrzymim sukcesem naszych uczennic. Trzymajcie kciuki za kolejny start!!
Naszą szkołę reprezentowały: Naszą szkołę reprezentowały: Valentyna Myklashchuk, Maja Kosicka, Szymkowiak Alicja, Roksana Deska, Amelia Szatkowska, Dajerling Martyna, Jagoda Skirzewska, Gabriela Świątek, Mandziuk Yehveniia, Zuzanna Sitek.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt wyglądała następująco: 1 miejsce LO Puszczykowo (1 drużyna) – Mistrzynie Powiatu Poznańskiego
2 miejsce ZS Mosina – Wicemistrzynie Powiatu Poznańskiego
3 miejsce LO Puszczykowo (2 drużyna)
4 miejsce LO Tarnowo Podgórne
5 miejsce ZS nr 1 Swarzędz
6 miejsce ZST Tarnowo Podgórne
7 miejsce ZS Kórnik
Sztafeta chłopców, którzy biegli 6 x 1200m walczyła tak samo dzielnie zajmując 5 miejsce w Mistrzostwach Powiatu poznańskiego. Chłopcy biegli w składzie: Igor Duda, Jakub Pachołek, Krzysztof Błaczkowski, Olaf Kluczyk, Antoni Zawodny, Valentin Vaskov.
Klasyfikacja końcowa chłopców wyglądała następująco:
1 miejsce LO Puszczykowo (1 drużyna) – Mistrzowie Powiatu Poznańskiego
2 miejsce ZST Tarnowo Podgórne – Wicemistrzowie Powiatu Poznańskiego
3 miejsce ZS Luboń
4 miejsce ZS nr 1 Swarzędz
5 miejsce ZS Mosina
6 miejsce LO Tarnowo Podgórne
Dziękujemy wszystkim startującym za godne reprezentowanie naszej szkoły, emocje podczas startu i wspaniałe wyniki!!!!!

biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi