5 października 2023r.

Komunikacja w logistycznym łańcuchu dostaw

Na kolejnych zajęciach z logistyki nasi najmłodsi uczniowie mieli okazje poznać znaczenie informacji w przedsiębiorstwie i łańcuchu dostaw, podczas ćwiczenia – eksperymentu. W jego wyniku uświadomiliśmy sobie wagę rzetelnej komunikacji i informacji zwrotnej. Uczniowie wspólnie zastanawiali się co było „nie tak” z przekazywaną wszystkim informacją, skoro efekty ich pracy były tak różne. Sprawcą zamieszania okazały się niejasne, nieprecyzyjne komunikaty i jednostronna komunikacja.
Mam nadzieję, że uczniowie wyraźnie poczuli jaką moc ma sposób przekazywania informacji i interakcja między nadawcą a odbiorcą.
Warto pamiętać, że prawidłowa komunikacja i precyzyjna informacja mają niebanalne znaczenie nie tylko w logistyce ale również w codziennych kontaktach z ludźmi.
Beata Zakrzewska

logistyk logistyk logistyk logistyk logistyk logistyk logistyk logistyk