9 października 2023r.

Odwiedziny w schronisku dla zwierząt w Gaju

Po raz kolejny odwiedziliśmy Schronisko dla Zwierząt w Gaju. Nasz wyjazd poprzedzony był zbiórką potrzebnych rzeczy dla schroniska. Zbiórka trwała ponad tydzień. W tym okresie udało nam się zebrać niespełna 50 kilogramów zarówno suchej jak i mokrej karmy dla psów i kotów (!) jak również tak bardzo potrzebne w schronisku środki czystości. W akcję pomocową dla schroniska zaangażowało się wielu uczniów i rodziców; pomogli również nauczyciele. Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak duży odzew i ogromne wsparcie.
Wizytę w schronisku rozpoczęliśmy od prelekcji, podczas której poruszono takie tematy jak przyczyny bezdomności zwierząt, psychologia zwierząt domowych oraz cele i misja schroniska. Obejrzeliśmy również kilka filmów promocyjnych i edukacyjnych. Następnie zapoznaliśmy się z infrastrukturą schroniska, częścią mieszkalną dla psów oraz ich terenem zabaw.
Ze schroniska wyjechaliśmy z refleksją dotyczącą trudnego losu bezdomnych zwierząt. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak ważną decyzją jest adopcja schroniskowych zwierzaków – czasem trudną, ale jakże potrzebną dla tych kochanych sierściuchów „po przejściach”. Sierściuchów, które tak jak my, mają emocje i swoje potrzeby. Mamy nadzieje, że docelowo wszystkie schroniskowe psy i koty zostaną kiedyś zaadoptowane. Trzymamy kciuki za wszystkie adopciaki. Do zobaczenia za rok.