11 października 2023r.

Konkurs historyczny „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”

Po raz 16 Powiat Tatrzański organizuje konkurs wiedzy historycznej pod nazwą „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości” - dedykowany dla młodzieży. Konkurs odbywa się w ramach uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę. Tematem wiodącym konkursu jest "160 rocznica Postania Styczniowego".
W etapie powiatowym, przeprowadzonym 10 października 2023 roku, w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, wzięły udział trzyosobowe drużyny szkolne ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Z naszej szkoły rywalizowały w konkursie dwie drużyny w składzie: Phoebe Kołtoniak-Taylor, Tomasz Ćwikliński i Mateusz Stachowiak oraz Alan Bartkowiak, Igor Pawłowski i Antoni Zawodny. Wyniki były bardzo wyrównane, różnice między poszczególnymi drużynami oscylowały w granicach ułamka punktu. Niestety nasi uczniowie nie zdobyli pierwszego miejsca, a tylko ta drużyna pojedzie na etap finałowy do Białki.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs konkurs konkurs