20 października 2023r.

20.10.1939 r. – WODZICZKO PAMIĘTA!

W październiku, a dokładnie 20 października przypada 84. rocznica rozstrzelania 15 Obywateli Mosiny i okolicznych miejscowości. Z tego powodu, aby uczcić Ich pamięć młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z Koordynatorkami postanowiła przygotować pomnik rozstrzelanych mieszkańców Mosiny na te uroczystości.
Na cmentarzu parafialnym wolontariusze posprzątali zalegające liście, umyli pomnik oraz zapalili światełko pamięci. Nie zabrakło również modlitwy za pomordowanych. Niech ten dzień dla każdego mieszkańca Mosiny ma miejsce szczególne.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć pamięć