3 listopada 2023r.

Energetyka i energia jądrowa

W naszym Zespole Szkół odbyły się lekcje dotyczące energetyki jądrowej w ramach projektu „Zorganizowanie i przeprowadzenie lekcji o energetyce i energii jądrowej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych" - edycja 2023. Projekt jest realizowany dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska przez Fundację Instytut Zrównoważonej Energetyki. Lekcje dla uczniów naszej szkoły poprowadził prof. Bartosz Ceran z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Poznańskiej. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach o energetyce w ramach, których poznali wady i zalety znanych technologii produkcji energii elektrycznej, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni jądrowych. Prowadzący wyjaśnił uczniom dlaczego wskazana jest budowa elektrowni jądrowej w Polsce, co to jest mix energetyczny, bezpieczeństwo energetyczne i dlaczego należy ograniczać emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

energia jądrowa energia jądrowa energia jądrowa energia jądrowa energia jądrowa energia jądrowa energia jądrowa energia jądrowa