14 listopada 2023r.

Ruszyła XVIII Międzyszkolna Liga!
Konkurs biblijny ,"Spotkania – w głąb Ewangelii Św. Mateusza".

Wszystkich naszych gości przywitała w imieniu dyrekcji Pani Anna Sawińska (wicedyrektor naszej szkoły).
Przyjechali do nas uczniowie ośmiu szkół podstawowych z: Lubonia SP4, Pecnej, SP1 i SP2 z Mosiny, Krosna, Strykowa, Borowa i Rogalina.

Roman Brandstaetter pisał:
        ,,Biblio, ojczyzno moja,
        (…) Gdy ma się ku zachodowi
        I z lipy przed moim domem opadają liście,
        Siedzę nad Tobą,
        Biblio,
        I wywołuję z Twoich wersetów
        Wszystkich najlepszych,
        Którzy są dla mnie niedościgłym wzorem,
        Wszystkich najpiękniejszych,
        Których podziwiam,
        Wszystkich szlachetnych,
        Którym nie umiem dorównać”

Konkurs miał na celu ukazanie i pogłębianie wiedzy na temat biblii jako księgi ponadczasowej. Dla wielu na przestrzeni wieków jako źródła kultury, natchnienia dla pisarzy, malarzy, poetów. Dla wierzących jako ,,Księgi Świętej”.
Tym razem uczniowie którzy wygrali etap szkolny, przyjechali do nas by zmierzyć się z innymi uczestnikami i wykazać wiedzą na temat Ewangelii Św. Mateusza.
Konkurs składał się z dwóch części: test wyboru i prezentacja z wydarzeniami z w/w księgi biblijnej.
Najtrudniej było przytoczyć treść błogosławieństw, które Pan Jezus wygłosił na tzw. Górze 8 Błogosławieństw, oraz wskazać kim była tajemnicza tańcząca kobieta na urodzinach króla Heroda. Niektórym się udało odpowiedzieć i zyskali dodatkowe punkty. Była duża rywalizacja między uczestnikami konkursu.

Oto wyniki konkursu:
        I miejsce zajęła Klaudia Szłapka SP w Pecnej
        II miejsce zajęli „ex aequo”: Gabriela Rychlik SP Strykowo oraz Tymoteusz Karwat SP 4 Luboń
        III miejsce Julia Wyzuj SP w Pecnej.
Gratulujemy zwycięzcom! Laureaci zostali obdarowani nagrodami książkowymi, kartami podarunkowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słodkie upominki.
W sprawnym przeprowadzeniu konkursu pomagały uczennice klasy II i V technikum hotelarskiego i logistycznego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za włożony trud w przygotowanie. Zapraszamy na kolejne konkursy organizowane przez naszą szkołę Do zobaczenia u nas ponownie.

biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia biblia