27 października 2023r.

Hotelarze na targach TOUR SALON 2023

Uczniowie klasy II i III Technikum Hotelarskiego wzięli udział w wycieczce na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie odbywały się targi turystyczno - hotelarskie "Tour Salon". To miejsce kreowania marek oraz promocji niezwykłych miejsc, wspaniałych miast, fascynujących regionów oraz aktywnej turystyki doświadczanej w zgodzie z naturą.
Uczestnicy wycieczki w ramach przedmiotów zawodowych mieli za zadanie zapoznać się z poszczególnymi regionami Polski, oraz krajami, które prezentowały się na stoiskach. Oferta dostępna na targach pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę na temat turystyki i hotelarstwa w naszym kraju, gdyż udzielanie informacji turystycznej jest jednym z elementów obsługi gości w hotelu, dlatego warto uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach. Młodzież oprócz hali targowej, w której prezentował się świat turystyki, mogła zwiedzić hale, w których prezentowały się piękne jachty i przyczepy campingowe od mniej do bardziej luksusowych. Ponadto w ramach pobytu na targach mogli kosztować przysmaki regionalne, brać w udział w konkursach oraz różnych inicjatywach. Po przyjeździe do szkoły uczestnicy wyjazdu prezentowali zgromadzone materiały i informacje uczniom, którzy nie uczestniczyli w targach. Wycieczka zorganizowana została w ramach prowadzonego w szkole kółka turystyczno - hotelarskiego. Dziękujemy uczniom za aktywny udział i zachęcamy hotelarzy do uczestnictwa w Tour Salonie w przyszłym roku.
Marzena Adamczak

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze