15 listopada 2023r.

Gry planszowe. Dlaczego warto w nie grać?
Zajęcia w internacie

Pomimo rozwoju technologii i wzrostu popularności gier wideo, planszówki nie tracą swojego uroku.
Gry planszowe to doskonały sposób spędzania czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Są doskonałym narzędziem do budowania interakcji między graczami i tworzenia trwałych więzi społecznych, niezależnie od wieku i doświadczenia. Zachęcają do bezpośredniego kontaktu między graczami. Nie ma tu miejsca na anonimowość, a uczestnicy mają okazję obserwować reakcje i emocje innych graczy na żywo i na bieżąco. To nie tylko uczy lepszej komunikacji, ale też rozwija umiejętności słuchania, wyrażania swoich myśli i rozumienia punktu widzenia innych osób. Podczas rozgrywki dążymy do osiągnięcia wspólnego celu lub zwycięstwa. To buduje poczucie wzajemnego wsparcia. Niezależnie od tego, czy wygrywamy, radość z sukcesu lub nauka na porażce jest doświadczeniem. Gry planszowe stanowią doskonałe pole do rozwoju umiejętności społecznych. Podczas rozgrywki gracze muszą współpracować, negocjować, podejmować decyzje i rozwiązywać problemy. Te umiejętności są niezbędne w życiu codziennym i pracy. Gry planszowe uczą, jak skutecznie komunikować się, podejmować wspólne decyzje, radzić sobie z konfliktami i szanować poglądy innych osób. Dlatego wartością dodaną planszówek jest możliwość rozwijania tych umiejętności w przyjaznej i zabawowej atmosferze. Ponadto gry planszowe uczą skupienia, koncentracji, logicznego myślenia, planowania strategii, kreatywności, umiejętności matematycznych, rozwijania fantazji i wyobraźni, zdobycia nowych informacji.
Małgorzata Lossy

planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki planszówki