16 listopada 2023r.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Jego celem jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów oraz e-papierosów. Równie ważne jest to, że osoby niepalące mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania na tzw. „bierne” palenie.
Te i inne tematy związane z nałogowym paleniem tytoniu poruszone zostały podczas wykładu poprowadzonego przez pracownicę Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, w którym wzięli udział uczniowie klas IIb TH i IIIb BSIS.
Więcej - kliknij tutaj  >>>

pRzucam palenie pRzucam palenie pRzucam palenie pRzucam palenie pRzucam palenie pRzucam palenie pRzucam palenie pRzucam palenie