13 listopada 2023r.

Medale naszych drużyn

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce ręcznej odbyły się w Zespole Szkół w Swarzędzu. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z 4 szkół: ZS Tarnowo Podgórne, ZS Mosina, LO Puszczykowo, ZS Swarzędz.
Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły zdobywając medale zarówno w rozgrywkach dziewcząt jak i chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali:
Chłopcy: Pawłowski Igor, Maierskyń Tymur, Mikołajczak Nikodem, Nowicki Radosław, Pachołek Patryk, Platz Wiktor, Prałat Piotr, Tojek filip, Pipkin Dmytro, Zawodny Antoni, Żurawski Wojciech.
Dziewczęta: Bendowska Anna, Wiktoria Makieła, Kujawa Gabriela, Wiktoria Walkowiak, Maćkowiak Amelia, Myklaschuk Walentyna, Naderzal Nikola, Nowaczyńska Dominika, Rożek Aleksandra, Skitek Zuzanna, Świątek Gabriela.
Chłopcy zdobyli drugie miejsce po bardzo zaciętym meczu z drużyną ze Swarzędza o złoty medal, tracąc w ostatniej sekundzie bramkę, ten mecz zakończył się wynikiem 7;8. Dziewczęta zajęły także miejsce na podium i zakończyły rywalizację z brązowym medalem. Takie wyniki pozwoliła osiągnąć wielka determinacja, zaangażowanie i współpraca w drużynach.
Kolejność poszczególnych drużyn w klasyfikacji końcowej była następująca:
CHŁOPCY:
1. ZS Swarzędz
2. ZS Mosina
3. LO Puszczykowo
4. ZS Tarnowo Podgórne

DZIEWCZĘTA
1. ZS Swarzędz
2. LO Puszczykowo
3. ZS Mosina
Dziękujemy naszym uczniom za wspaniałą postawę i niesamowitą waleczność na zawodach.
Iwona Trafankowska