24 listopada 2023r.

Zarządzanie zapasami

Zarządzanie zapasami to proces planowania przepływu towarów w przedsiębiorstwie, który odbywa się formie ciągłego cyklu zamawiania, magazynowania, produkcji, sprzedaży i uzupełniania zapasów towarów.
Młodzież z klasy pierwszej technikum logistycznego na zajęciach „zapasy i magazynowanie” wzięła udział w symulacji zarządzania zapasami. Ich zadaniem było kontrolowanie, prognozowanie i zamawianie zapasów przy jednoczesnym optymalizowaniu kosztów transportu i magazynowania towarów. Efekty podejmowanych przez uczniów decyzji rejestrowane i podliczane były przez arkusz kalkulacyjny na bieżąco, jednak uczestnicy symulacji mogli zapoznać się z nimi po zakończonym zadaniu. Mogli wtedy przeanalizować, jakie wygenerowali, przez rok, koszty transportu i magazynowania, jaki był ich poziom obsługi klienta i ile wyniósł całkowity koszt gromadzenia i utrzymania zapasów w analizowanym okresie.
Wszyscy uczniowie dzielnie zmagali się z zadaniem, jednak porównanie wyników pozwoliło na wyłonienie niekwestionowanego mistrza zarządzania zapasami w warunkach zapotrzebowania niezależnego. Najniższe koszty przy wysokim poziomie obsługi klienta uzyskała Agata Matuszkowiak.
Gratulacje dla Agaty!

Beata Zakrzewska

zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy zapasy