4 grudnia 2023r.

Udana finałowa kolejka Opalenickiej Ligi Unihokeja

W ostatnią sobotę listopada nasi unihokeiści udali się do Nowego Tomyśla (hala w Opalenicy przechodzi remont) na finałową kolejkę Opalenickiej Ligi Unihokeja. W całym turnieju zagrało 7 drużyn tj. Vikings Nowy Tomyśl, Vikings Nowy Tomyśl II, Spartanie Opalenica, Uniszok Nekla, Lokomotiv Czerwieńsk, Floorball Team Poznań oraz nasza drużyna ZS Mosina. Zmagania rozpoczęliśmy już o godz. 9.30, gdzie w meczu otwarcia zmierzyliśmy się ze Spartanami z Opalenicy. Po dobrym pojedynku zremisowaliśmy 2 : 2 co dawało nam jeszcze szanse na wyjście z grupy. Wiedzieliśmy bowiem, że w drugim meczu zagramy z dużo lepszą drużyną z Poznania, która gra w I lidze i ma aspiracje ekstraklasowe! W pojedynku Spartan z Floorball Team Poznań padł wynik 1 – 2 i naszym zadaniem było nie przegrać z o wiele wyżej notowanym zespołem, co wydawało się jednak bardzo trudne (w historii naszych gier nigdy jeszcze nie urwaliśmy Poznaniowi choćby punktu). Pocieszeniem i nadzieją była jednak dla nas świadomość, że Poznań nie grał dzisiaj w najmocniejszym zestawieniu (choć my pewnie też nie!). Mecz rozpoczęliśmy dość spokojnie i z respektem dla przeciwnika. Kolejne jednak minuty układały się już dla nas wyśmienicie. Strzeliliśmy na 1 – 0. Poznań następnie wyrównał, ale my poszliśmy za ciosem i strzeliliśmy kolejne dwie bramki ku zaskoczeniu całych trybun i naszego przeciwnika. W końcowych minutach Poznań zmniejszył rozmiary porażki, jednak to my cieszyliśmy się z historycznego zwycięstwa nad drużyną Floorball Team 3 – 2. Tym samym wyszliśmy z grupy z 1 miejsca co przed zawodami wydawało się to rzeczą niemożliwą. W meczu półfinałowym zagraliśmy z bardzo dobrą drużyną Vikings Nowy Tomyśl. Początek meczu przespaliśmy tracąc szybko dwie bramki, a w końcowym rozrachunku ulegliśmy 2 – 6. Pozostał nam mecz o 3 miejsce i tu ponownie zmierzyliśmy się z drużyną z Poznania, która uległa w półfinale triumfatorom całych rozgrywek Lokomotivem Czerwieńsk 0 – 1. Tym razem nie mieliśmy już tyle szczęścia, choć na ten mecz straciliśmy naszego etatowego atakującego – Nikodema (doznał kontuzji kostki) – szkoda! Po zaciętym meczu, choć z przewagą poznaniaków przegraliśmy ostatecznie 1 – 4.
W końcowym rozrachunku zajęliśmy dobre 4 miejsce pozostawiając za swoimi plecami 3 inne mocne drużyny. Zagraliśmy dobre zawody co miejmy nadzieję będzie dobrym prognostykiem przed środowymi rozgrywkami szkolnymi – gramy o finały wojewódzkie w Swarzędzu!!!
Warto dodać, iż cały turniej był dla nas bardzo wyczerpujący, na którym spędziliśmy ponad 10 godzin! Wyjeżdżaliśmy na zawody już o godzinie 8.00, a po powrocie na miejsce wybiła już godzina 18.30!
W trakcie rozgrywek uczniowie otrzymali zapas batonów i napojów regeneracyjnych, a także ciepły posiłek w postaci pizzy! Całość sfinansowana była ze środków Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej