5 grudnia 2023r.

Internat – gry towarzyskie

Listopad to z reguły najbardziej zachmurzony i deszczowy miesiąc w ciągu roku kalendarzowego, a także roku szkolnego. „W czasie deszczu dzieci się nudzą”…ale nie w naszym internacie. No, powiedzmy, że nasz obiekt zamieszkuje już młodzież, a nie małe dzieci, jednak problem nudy związanej z pogodą dotyczy przecież nie tylko najmłodszych, ponieważ także zupełnie dorosłych dopada ona w miesiącach o nie najciekawszej aurze.
Z uwagi na to, że oferta naszej placówki w zakresie możliwości spędzania wolnego czasu stale się powiększa, można śmiało powiedzieć, iż nuda naszym wychowankom naprawdę nie grozi. Właśnie w ostatnich miesiącach oferta została poszerzona min. o zestaw do gry w carrom (bilard indyjski) a także o bilard klasyczny, tyle że w nieco mniejszych „gabarytach”.
Nasza młodzież praktycznie od razu zainteresowała się nowym nabytkiem, który został ustawiony w jednej z naszych mniejszych świetlic i w zasadzie jego popularność z dnia na dzień rośnie, ponieważ bilard o standardowych rozmiarach jest z reguły oblegany i wielu chętnych odchodziło do tej pory „z kwitkiem”.
Cały czas rozpropagowywany jest przez wychowawców carrom, jednak jako nadal dość nowa gra w naszym kraju, potrzebuje więcej czasu, żeby wejść w łaski wychowanków.
Praktycznie równym zainteresowaniem z bilardem klasycznym cieszył się zawsze tenis stołowy i na kursie trwającym w październiku i listopadzie odbył się, trudno już zliczyć który, turniej w tej pasjonującej grze.
Niezwykle budujące jest dla nas wychowawców to, kiedy to nasza młodzież wychodzi z propozycją danych rozgrywek. Tak właśnie było także w tym przypadku.
Na początku listopada zgłosił się do nas Szymon Kałużny (uczeń naszego technikum logistycznego przebywający w naszym internacie na stałe) i przedstawił propozycję organizacji zawodów. Do Szymona dołączyli kursanci Jakub Jarecki i Patryk Hudziński odbywający doskonalenie w zawodzie elektryk.
Do turnieju tenisa zgłosiło się dużo osób, dlatego organizatorzy mieli naprawdę niemało pracy. Ze względu na tak dużą liczbę zainteresowanych, rozgrywki przebiegały dość długo, ale właśnie przez to, narastające przez długi czas napięcie, przy końcu trwania rywalizacji sięgnęło zenitu.
Laureaci turnieju prezentowali naprawdę wysoki i wyrównany poziom gry, dlatego można powiedzieć, że trzy pierwsze miejsca zajęli znakomici zawodnicy.
Jednak pierwszy może być tylko jeden i został nim Jakub Jarecki, miejsce drugie zajął Igor Szurpit, a trzecie Szymon Kałużny.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, bardzo dziękujemy organizatorom i… do następnych zawodów.
Opiekunowie turnieju: Krzysztof Widera, Jacek Bąkowski

gry towarzyskie gry towarzyskie gry towarzyskie gry towarzyskie gry towarzyskie gry towarzyskie gry towarzyskie gry towarzyskie gry towarzyskie