7 grudnia 2023r.

Szycie nie jest trudne … a może?

Ludziom szycie ręczne kojarzy się z czymś bardzo, bardzo pracochłonnym i wymagającym ogromnej cierpliwości. Kolejne skojarzenie to krzywe szwy i rwące się, supełkowate nitki. Podążając za igłą z nitką można się wyciszyć i pobyć sam ze sobą. Gdy ręce dbają o równy ścieg mózg uporządkowuje rozbiegane myśli!
W hotelu od czasu do czasu możemy spotkać się z sytuacją kiedy oderwany guzik, czy inna niespodzianka pokrzyżuje nam szyki. Co wtedy zrobić? Zawsze mamy do dyspozycji tzw. igielnik, w którym mamy niezbędne akcesoria, aby zaszyć „dziurę” czy przyszyć wspomniany guzik.
Ścieg ręczny to sposób układania nitki, przy użyciu igły, służący do połączenia ze sobą różnych materiałów, ale nie tylko. Można przeplatanie igły i nitki wykorzystać w formie ozdobnej - jako ściegi hafciarskie.
Hotelarze z klasy pierwszej na zajęciach zawodowych uczyli się ściegu ręcznego, który zawsze może się przydać, nie tylko w hotelu. Śmiechu było co nie miara.
Joanna Pajączek

hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze hotelarze