11 grudnia 2023r.

J. niemiecki nie musi być nudny

Uczniowie i uczennice klas drugich technikum na lekcjach języka niemieckiego mieli okazję wybrać się na wirtualne zakupy.
Pracując z materiałami z niemieckich sklepów młodzież kupowała produkty spożywcze i gospodarcze oraz prezenty dla przyjaciół, tworzyła listy zakupów, wydawała i dokonywała obliczeń w euro oraz ćwiczyła dialogi, jakie mogą się odbyć między sprzedawcą a kupującym. Można było także obejrzeć paragony z niemieckich marketów, piekarni i sklepów.
Mam nadzieję, że taka praktyczna lekcja przyda się w przyszłości w realnym życiu, przecież do Berlina z Mosiny jest bliżej niż do Warszawy, a kraj sąsiadów warto odwiedzić, nie tylko w celu zrobienia zakupów.
Kinga Wośkowiak

niemiecki niemiecki niemiecki niemiecki niemiecki niemiecki