13 grudnia 2023r.

W trosce o zdrowie psychiczne.
Czas na kilka słów podsumowania…

W obliczu rosnącego tempa życia i dynamicznych zmian społecznych obserwujemy, że znacząca część młodzieży traci dotychczasowe umiejętności radzenia sobie z napotykanymi trudnościami. Głównie z tego powodu, wraz z początkiem roku szkolnego Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie przystąpił do realizacji projektu „POROZMAWIAJMY”, którego odbiorcami byli uczniowie klas pierwszych. Podjęta inicjatywa dotyczyła pogłębienia świadomości i poprawy dobrostanu psychicznego naszej młodzieży. Treść warsztatów ukierunkowana została przede wszystkim na:
       • nabycie umiejętności mówienia o zdrowiu psychicznym i będących jego konsekwencją zaburzeniach;
       • zdobycie fundamentalnych informacji w zakresie rozmaitych zaburzeń zdrowia psychicznego;
       • zwiększenie poziomu wrażliwości na potencjalne sygnały świadczące o problemach w sferze zdrowia psychicznego;
       • nabycie umiejętności weryfikowania swoich obaw o zdrowie psychiczne i właściwy sposób reagowania na nie;
       • poznanie możliwych rozwiązań w przypadku wystąpienia problemów natury psychicznej, a także miejsc i specjalistów, którzy świadczą pomoc w tym zakresie.
Dzisiejsze spotkanie jest ostatnim etapem projektu, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Młodzież biorąca udział w warsztacie wykazała wysoki poziom zaangażowania. Liczne dyskusje, przemyślenia i zapytania świadczą o tym, że zdrowie psychiczne nie jest im obojętne, a podjęta problematyka stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby. Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania pomogą uczniom zapobiegać kryzysom, wykrywać je we wczesnym stadium oraz efektywnie wspierać tych, którzy doświadczają problemów natury psychicznej.

zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie zdrowie