15 grudnia 2023r.

Unihokeiści o krok od finału województwa

W minionym czasie nasza szkolna – męska drużyna unihokeistów rozegrała w Swarzędzu Zawody Strefowe (półfinały wojewódzkie). Niestety do finałów nie awansowaliśmy, jednak trzeba przyznać, że zabrakło niewiele. Chłopacy zagrali dobry turniej, a o awansie zadecydowała tak naprawdę pojedyncza akcja. W całych zawodach zagrało 5 szkół: ZSP nr 1 Jarocin, LO Salezjańskie Poznań, ZSOiZ Krobia, ZS nr 1 Swarzędz i nasza ZS Mosina (nie dojechał ZST Pleszew). Zagrano systemem „każdy z każdym” o dwa miejsca premiowane awansem do Finału Wojewódzkiego. Zagraliśmy kolejno z LO Salezjanie Poznań – zwycięzcą całych rozgrywek, niestety przegraliśmy 0 – 3 i trzeba przyznać, że przeciwnik zagrał bardzo dobre zawody. Następnie pokonaliśmy dość pewnie ZS nr 1 Swarzędz 4 – 0. Trzeci mecz miał zadecydować o tym, czy będziemy jeszcze liczyli się w grze o awans. Spotkanie potoczyło się po naszej myśli, zagraliśmy z konsekwencją taktyczną i ograliśmy ZSP nr 1 Jarocin 2 – 0 (ubiegłoroczny mistrz województwa!). W ostatnim pojedynku zmierzyliśmy się z ZSOiZ Krobia, która to drużyna nie miała już szans na awans, przegrywając dwa mecze. Nam do awansu wystarczał remis. Niestety od początku meczu grała nie układała się po naszej myśli. Straciliśmy pierwsi bramkę, następnie udało nam się wyrównać na 1 : 1. W dalszych minutach popełniliśmy prosty błąd indywidualny, który kosztował nas utratę drugiego gola. Wtedy wiadomo było, że musimy podjąć ryzyko i zagrać mocno ofensywnie. Po jednej z indywidualnych akcji naszego lidera drużyny (Dymitrii Pipkin) powinniśmy zdobyć bramkę wyrównującą i kiedy po minięciu bramkarza pozostało umieścić piłkę w siatce, przeciwnik uderzył w kij naszego zawodnika czego skutkiem był brak gola. Niestety sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia co wzbudziło zdziwienie nie tylko naszej drużyny! Kto wie, może przyznany rzut karny dałby nam wyrównanie i upragniony awans. W ostatniej minucie przeciwnik wyprowadził jeszcze kontrę i ostatecznie przegraliśmy 1- 3. Wynik ten spowodował, że w ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 4 miejsce ustępując drużynie z Krobii bezpośrednim wynikiem meczu.
Szkoda, bo naprawdę chłopacy dali z siebie wszystko, zagrali całkiem niezłe zawody, a awans był tak blisko. Kto wie, może za rok!!!
Z zawodach zagrali: Arkadiusz Latusek, Jakub i Patryk Pachołek, Nikodem Mikołajczak, Krzysztof Błaczkowski, Dmitrii Pipkin, Albert Chętkowski, Antoni Zawodny, Igor Pawłowski, Bartosz Susfał.

unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej