19 grudnia 2023r.

Harmonia barw

W internacie odbyły się zajęcia warsztatowe Harmonia barw. Zajęcia poświęcone były roli barw w życiu człowieka.
Barwa jest środkiem wyrazu najbardziej subiektywnym i trudnym do zdefiniowania. Każdy kolor ma swój zestaw skojarzeń i może wywołać różne emocje u rożnych osób. Kolor wpływa na nasze samopoczucie, nastrój, zachowanie i postrzeganie otaczającego świata. Pozwala na wyrażenie siebie, wpływa na nasze doświadczenia i decyzje. Barwy ważne są w każdym wnętrzu mieszkalnym, w sposobie ubierania się, malarstwie, fotografice, grafice, reklamie i innych dziedzinach ludzkiej aktywności.
Wychowankowie internatu poznali zasady teorii barw i ich zastosowanie w rożnych dziedzinach ludzkiego życia. W trakcie zajęć warsztatowych mieli okazję ćwiczyć swoje umiejętności w zakresie doboru i łączenia ze sobą kolorów w taki sposób aby doskonale się prezentowały. Poznali tajniki właściwego łączenia kolorów i ich odcieni w aranżacji wnętrz, sposobie ubierania się, sztuce makijażu, kompozycjach florystycznych i innych dziedzinach ludzkiego życia. Potrafią określić barwy podstawowe, pochodne, chromatyczne i analogiczne.
Zajęcia opracowała i prowadziła
Krystyna Chmielarz

barwy barwy barwy barwy barwy barwy barwy barwy barwy barwy