11 stycznia 2024r.

Spotkania z kulturą

W ramach Koła Zainteresowań Spotkania z Kulturą odbył się wyjazd do Teatru Nowego na przedstawienie „Tak sobie w kosmosie pływam”. W przedsięwzięciu tym uczestniczyło łącznie 15 uczniów klasy IVb oraz Vc Technikum Hotelarskiego. W wyborze repertuaru wraz z uczniami kierowaliśmy się tematyką spektaklu oraz jego aktualnością. Spektakl opowiadał o wybranych problemach współczesnej młodzieży, takich jak uzależnienie od mediów społecznościowych oraz poczucie osamotnienia, spowodowane brakiem zrozumienia i akceptacji. Przedstawienie wywarło na uczniach duże wrażenie i dostarczyło wielu emocji. Po spektaklu odbyła się w teatrze dyskusja z jego twórcami i aktorami, podczas której uczniowie mieli okazję w sposób aktywny podzielić się swoją opinią na temat wydarzenia. Oczekiwanie na spektakl umilił nam wszystkim kot – mamy nadzieję, że nie był to, jak w wierszu Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”. Do zobaczenia podczas kolejnego spotkania z kulturą.
Alicja Hinc – prowadząca KZ Spotkania z Kulturą

teatr teatr teatr teatr teatr teatr