25 stycznia 2024r.

Wielkopolska – mistrzem Polski. Powstanie Wielkopolskie

Zespole szkół nr 1 w Swarzędzu im. Powstańców Wielkopolskich odbył się konkurs wiedzy jak i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego z obchodzoną 105 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Zarówno w konkursie wiedzy, jak i plastycznym wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz szkół z Puszczykowa, Rokietnicy i dwóch ze Swarzędza.
Zanim doszło do rozdania nagród mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu doktora habilitowanego nauk historycznych UAM- Przemysława Matusika. Prelegent podzielił się z nami swoją wiedzą, wskazując Powstanie Wielkopolskie jako element odbudowy Polski, co pozwoliło spojrzeć na kwestię samego powstania od nieco innej strony.
Konkurs wiedzy okazał się dużym wyzwaniem dla wszystkich uczniów, kwestia jednego punktu zadecydowała o podium, na którym znaleźli się uczniowie szkoły w Swarzędzu oraz Puszczykowa.
Natomiast uczniowi naszej szkoły - Mikołajowi Pachołek- z klasy 3aBSIS przyznano pierwsze miejsce za oryginalną i piękną pracę plastyczną.
Uczestnikom dziękujemy i liczymy na dalsze ich podboje w świecie konkursów historycznych, a laureatom, a w szczególności laureatowi z naszej szkoły serdecznie gratulujemy!

powstanie powstanie powstanie powstanie powstanie powstanie powstanie