31 stycznia 2024r.

Florystyka ślubna

W internacie odbyły się zajęcia z dziedziny florystyki.
Kwiaty towarzyszą nam we wszystkich ważnych momentach życia, tworzą atmosferę spokoju, harmonii, poczucia piękna i szczęścia. Florystyka to dziedzina twórcza, która obejmuje sztukę układania bukietów, kompozycji kwiatowych, aranżacji wnętrz mieszkalnych, sakralnych i użyteczności publicznej.
Podczas spotkania, wychowankowie internatu zdobyli wiedzę z zakresu florystyki ślubnej. Mieli okazję zapoznać się z różnymi stylami bukietów ślubnych oraz dowiedzieli się, jak samodzielnie wykonać dekoracje dla pary młodej, samochodu ślubnego, kościoła i sali weselnej. Uczestnicy spotkania poznali różne materiały techniczne i dekoracyjne dostępne na rynku florystycznym, a także ciekawe techniki pomocnicze stosowane w dekoracjach ślubnych. Zrozumieli, że w tworzeniu pięknych i efektownych dekoracji kwiatowych kluczowa jest harmonia barw, odpowiednio dobrane gatunki i kolory kwiatów, a także respektowanie gustu i stylu uroczystości ślubnej.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem , pozwoliły poszerzyć wiedzę i były inspiracją do znalezienia własnego hobby oraz sposobu na relaks. Uczestnicy zdobyli również wiedzę na temat możliwości zdobycia kwalifikacji w zawodzie florysta.

florystyka florystyka florystyka florystyka florystyka florystyka florystyka florystyka florystyka florystyka