29 lutego 2024r.

Brązowy medal Mistrzostw Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców

Szkolna reprezentacja chłopców zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Powiatu w Piłce Koszykowej. Zawody odbyły się w Rokietnicy, a w całym turnieju zagrało 8 drużyn. W pierwszej fazie rozgrywek zagraliśmy w grupie z ZS Tarnowo Podgórne i tu niestety ponieśliśmy porażkę i trzeba przyznać, że przeciwnik był o klasę lepszy. Następnie zmierzyliśmy się z LO Puszczykowo, gdzie po dobrej grze i sporych emocjach wygraliśmy. W ostatnim meczu grupowym zagraliśmy z ZS Kórnik i odnieśliśmy kolejne zwycięstwo co dało nam awans do półfinału rozgrywek. Niestety zwycięzca pierwszej grupy ZS nr 1 ze Swarzędza okazał się przeszkodą nie do przejścia i ponieśliśmy porażkę. Nasi chłopacy szybko się jednak podnieśli i w meczu o 3 miejsce pokazali charakter udowadniając, że w piłkę koszykową też grać potrafią – pokonaliśmy LO Tarnowo Podgórne i osiągnęliśmy spory sukces zdobywając brązowe medale. Ponadto w zawodach wystąpiły szkoły z Lubonia oraz Rokietnicy. Warto dodać, iż nasz zespół reprezentowali w dużej mierze młodsi uczniowie, wsparci kilkoma już doświadczonymi. Brawo chłopacy!!!
W zawodach zagrali: Dolata Alex, Grygier Kamil, Koralewski Remigiusz, Mikołajczak Nikodem, Nowicki Radosław, Orel Artem, Pipkin Dimitrii, Platz Wiktor, Szymankiewicz Oliwier, Woźnicki Kamil, Zawodny Antoni.

kosz kosz kosz kosz kosz kosz kosz kosz kosz kosz