29 lutego 2024r.

,,Jaki jest sens twojego życia?” – czas rekolekcji wielkopostnych w naszej szkole.

W naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Przyjechali do nas zaproszeni goście; Ksiądz Jakub Drosik, aktor Pan Adam Kuliś oraz 2 braci, Antek i Piotr z Poznania.
To był dobry czas spotkania, słuchania o doświadczeniu wiary w życiu młodych ludzi. Ważne było, że to spotkanie przygotowaliśmy razem z uczniami naszej szkoły: przynieśliśmy z uczniami z parafii ogromny obraz Pana Jezusa Miłosiernego, przygotowaliśmy wspólnie salę, słodkie ciastka.
To był ważny czas ,,zatrzymania i refleksji” nad naszym życiem, wiarą. Każdy z nas ma wiele pytań, bolączek, dylematów, które nosi w sobie . Może niektórzy widząc scenki odgrywane przez P. Adama, słuchając Księdza Jakuba i młodych znaleźli odpowiedzi na nurtujące nas w sercu sprawy, pytania? Czas pokaże.
Pantomima pt. ,,Za późno” zrobiła ogromne wrażenie na młodych. Nie wiemy ile nam zostało czasu tu, na ziemi. Przekazywana była prawda o Życiu Wiecznym i gotowości by ,,przejść” na ,,drugą stronę” z gotowym sercem.
Bardzo wielu uczniów odpowiedziało na zaproszenie na rekolekcje w naszej szkole. Jest to powód do radości, że młodzi ludzie widzą wartość w duchowości i w tym co związane z wiarą. Potrafią oddać swój czas, który mamy nadzieję nie był czasem straconym!