9 kwietnia 2024r.

Grały nasze siatkarki

W Murowanej Goślinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji stanęły zespoły aż 7 szkół z powiatu poznańskiego, w tym drużyna dziewcząt z ZS Mosina.
Ze względu na dużą ilość zgłoszonych reprezentacji mecze były rozgrywane w dwóch grupach. ZS w Mosinie rozlosowany został w grupie z zespołami: ZS Tarnowo Podgórne, LO Puszczykowo i ZS w Kórniku. Mecze w naszej grupie rozgrywane były na wysokim, bardzo wyrównanym poziomie i do samego końca nie była jasna sytuacja, które dwie drużyny awansują z grupy do drugiej części rozgrywek. Po bardzo zaciętym meczu z LO Puszczykowo gdzie nasze dziewczęta wygrały pierwszego seta 25/12, drugiego przegrały18/25 trzeci decydujący był bardzo ciężki i w końcu nasze zawodniczki uległy 13/15 zajmując 3 miejsce w swojej grupie. Dwa punkty z trzeciego seta z LO Puszczykowo zadecydowały o tym że nasza reprezentacja nie wyszła z grupy i tym samym finalnie zajęła 5 miejsce.
W drugiej grupie rywalizowały reprezentacje z ZS Bolechowo, LO Tarnowo Podgórne, oraz ZS w Swarzędzu.
Po zakończeniu rywalizacji kolejność była następująca: ZS Bolechowo, ZS Tarnowo Podgórne, LO Puszczykowo, LO Tarnowo Podgórne, ZS Mosina, ZS Swarzędz, ZS Kórnik Mecze był bardzo emocjonujące, a uczennice ZS w Mosinie dały z siebie wszystko co było tylko możliwe, a nawet więcej, za co z całego serca im dziękujemy!!!!!
Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Maćkowiak kl 2 BSIS, Jagoda Skirzewska 3a TL - Skitek Zuzanna 1b BSIS, Wiktoria Makieła - 1a BSIS, Gabriela Świątek 2a BSIS, Liliana Jałowiec 1a BSIS, Weronika Wodyńska 2c TH, Anna Bendowska, Dominika Nowaczyńska 5c TH, Lena Cichocka 5c TH, Aleksandra Kazubek 2a TL, Kinga Rozmiarek 1c BSIS.
Iwona Trafankowska

siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki siatkarki