12 kwietnia 2024r.

Co wiesz o Niemczech? - Międzyszkolna Liga

Nauka języków obcych to nie tylko zapamiętywanie nowych słówek czy poznawanie zasad gramatycznych, ale także kontekst kulturowy, geograficzny czy historyczny danego kraju. W ramach Międzyszkolnej Ligi odbył się konkurs "Co wiesz o Niemczech?" sprawdzający wiedzę uczniów i uczennic okolicznych szkół podstawowych na temat sąsiedniego kraju. Do rywalizacji przystąpiło 15 osób z czterech szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mosinie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mosinie, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Luboniu oraz Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach.
Każda osoba pracowała indywidualnie, a pytania konkursowe były zróżnicowane - od tego o zwyczaj zdobienia choinki poprzez pytanie o ulubiony w Niemczech napój do tego o baśnie braci Grimm.
Konkurs "Co wiesz o Niemczech?" odbył się w naszej szkole po raz pierwszy, więc po jego zakończeniu młodzież została poproszona o ewaluację, a sugestie i wnioski z niej na pewno zostaną wykorzystane w kolejnych edycjach. Zaproszeni uczniowie i uczennice oraz ich panie germanistki pod opieką osób z klas 1a TL, 2B TH oraz 4a TL poznali naszą szkołę podczas krótkiego spaceru po budynku, a uczennice klasy 4b TH zadbały o poczęstunek w czasie oczekiwania na wyniki.
Poziom konkursu był wyrównany, a zwycięskie miejsca to:
I miejsce - Mateusz Puzio ze Szkoły Podstawowej Nr w 2 w Mosinie
II miejsce - Jakub Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mosinie
III miejsce - Wiktoria Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mosinie
Wszystkim uczestniczkom oraz uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji!
Kinga Wośkowiak

Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy Niemcy