26 kwietnia 2024r.

Pożegnanie maturzystów

Tegoroczne pożegnanie klas maturalnych było wyjątkowe, bo też wyjątkowi młodzi ludzie opuścili mury naszej szkoły. Pięć lat ich życia upłynęło właśnie u Wodziczki. Pięć lat, w czasie których dorośli, dojrzeli, a nawet urośli, co zaznaczyła w swoim przemówieniu wychowawczyni klasy Vc TH. Rocznik to wyjątkowy i z tego względu, że obfitował w absolwentów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz przyczynili się do dobrej sławy naszej szkoły. Wszak Filip został finalistą Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, a Oliwia otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. O tym, jak serdeczne relacje łączyły uczniów klas maturalnych, przekonaliśmy się już na studniówce, na której zaprezentowano fotografie upamiętniające wspólnie spędzone lata. Nie dziwi zatem, że w takich okolicznościach zostało wygłoszonych wiele przemówień, które wzruszały, bawiły, wprawiały w zadumę. Na uwagę zasługuje również fakt, że Dominika, Alicja i Mateusz, którzy przez lata godnie reprezentowali szkołę jako poczet sztandarowy, przekazali tę zaszczytną funkcję młodszym kolegom: Patrycji, Nikoli oraz Igorowi, którzy z pewnością z należytym szacunkiem zrealizują powierzone im zadanie. “Coś się kończy, coś się zaczyna” - słowa, które padły w przemówieniu wygłoszonym przez Nikolę z klasy IVa TL, wskazują na to, że życie składa się ze swoistych rozdziałów. Na szczęście dla naszej szkoły w młodszych rocznikach wciąż mamy uczniów, którzy chętnie angażują się w różne działania i poświęcają na nie swój czas. Z pewnością należą do nich Judyta i Aleksander, którzy poprowadzili część oficjalną uroczystości. Natomiast Oliwia, Natalia, Mateusz, Marcel i Kacper wraz z reprezentacją grona pedagogicznego i pomocą Wojtka osłodzili maturzystom rozstanie ze szkołą, prezentując fragmenty dramatu S. Mrożka pt. “Tango”. Pamiętajcie! Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Reszta niech pozostanie milczeniem :)