Wypożyczysz w naszej bibliotece

Książka miesiąca - Warto przeczytać

Październik 2021

Przecież Cię znam Bartłomiej Stolarczyk „Naucz ich, jak mają Cię traktować. Praktyczny podręcznik asertywności”

      Autor jest absolwentem Studium Trenerów Praeceptor, ukończył również Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat prowadzi szkolenia telemarketingu, asertywności, obsługi klienta i negocjacji. Mając tak wszechstronne doświadczenie nie możemy się dziwić, że napisał książkę, której treść wybiega poza zwykłe porady.
     Codziennie spotykają nas stresujące sytuacje. Sposoby reakcji są bardzo zróżnicowane, zależne nie tylko od indywidualnego podejścia, ale i odpowiedniego przygotowania.
     Asertywność - według Wikipedii – to uznawanie, że jest się tak samo ważnym, jak inni, na reprezentowaniu własnych interesów z uwzględnieniem interesów drugiej osoby. Zachowanie asertywne oznacza korzystanie z osobistych praw bez naruszania praw innych. Definicja z pozoru jest prosta, ale w życiu niekiedy trudno ją zastosować.
     Czujemy się niepewni, mamy niską samoocenę, nie radzimy sobie z krytyką, tak po prostu nie potrafimy powiedzieć nie? Jeśli tak, to ta książka będzie wyjątkowo przydatna. Bartłomiej Stolarczyk podaje nie tylko skuteczne recepty, ale również, co jest bardzo cenne, posługuje się przykładami z życia znajomych, przywołuje własne doświadczenia i opinie innych osób. W ten sposób stara się przekonać czytelników, że warto zastanowić się nie tylko nad własnym sposobem myślenia i postępowania.
     Przy okazji warto pomyśleć, czy znamy samego siebie. To punkt wyjścia do zrozumienia osób, z którymi przebywamy. Żyjemy bowiem nie na samotnej wyspie, lecz wśród innych ludzi. Nawet w obecnej sytuacji należy o tym pamiętać, gdyż ta świadomość ułatwi nam obcowanie w naszej codzienności.
     „Naucz ich, jak mają Ciebie traktować” jest cenną lekturą z wielu powodów. To nie tylko zbiór dobrych rad od specjalisty, okraszonych przykładami, lecz przede wszystkim książka, która pozwala spojrzeć na wiele kwestii inaczej niż dotychczas. Jest napisana w przystępny sposób, językiem zrozumiałym dla każdego. Po jej lekturze kilka kwestii trzeba będzie przemyśleć, zastanowić się nad swoimi reakcjami i relacjami ze znajomymi. Z pewnością nie będzie to czas stracony.
Mosina


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja