Szkolna Liga Wolontariacka - VI edycja

Szkolna Liga Wolontariacka to projekt skierowany dla uczniów, aby wspierać zwierzęta z poznańskiego Ogrodu Zoologicznego. Liga działać będzie od października 2022 do marca 2023 i obejmować będzie sześć comiesięcznych zadań. Mają być one realizowane w klasach, szkołach i domach uczniów (w zależności od sytuacji epidemiologicznej może pojawią się też zadania na terenie Starego i Nowego ZOO).
     Szkole Koło Wolontariatu podjęło się tego zadania. Razem możemy więcej. Zadania będą prezentowane na mediach szkolnych oraz w gablocie wolontariackiej na I piętrze naszej szkoły. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu z panią od biologii - Joanną Pajączek.

Szkolna Liga Wolontariacka – finał

Dobiegły końca zmagania w VI edycji Szkolnej Ligi Wolontariackiej w Nowym ZOO w Poznaniu. Tegoroczna edycja była wyjątkowo liczna i wyrównana. Po 6 zadaniach konkursowych nasze Szkolne Koło Wolontariatu zajęło II miejsce!
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w VI edycji Ligi. Czekamy na następne wyzwania.
Koordynator SKW – Joanna Pajączek

liga

Zadanie 5 - Przygotowanie gry terenowej.

Wymyśliliśmy dwa zadania do gry terenowej, której celem jest doprowadzenie graczy od wejścia do ZOO do pawilonu żyraf i nosorożców.

Zadanie 4 - Przygotowanie kul dla ptaków na zimę.

W ogrodzie naszej szkoły pojawiły się na drzewach pożywne kule dla ptaków, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Realizacja zadania 4. - >>>> Kliknij tutaj <<<<

Zadanie 3 - Przygotowanie treści dotyczącej najliczniejszego rzędu ssaków, czyli gryzoni.

Mieliśmy przygotować informacje o dwóch gatunkach gryzoni z uzasadnieniem dlaczego taki wybór. Opisaliśmy nieświszczuka czarnoogonowego oraz golca piaskowego.
Realizacja zadania 3. - >>>> Kliknij tutaj <<<<

Zadanie 2 - Zbiórka używanych zabawek i artykułów zoologicznych.

Szczegóły zadania 2. - >>>> Kliknij tutaj <<<<

Zadanie 1 - Wybieramy imiona dla zwierząt