18 września 2013r.

„Prawo ojca” - Teatr Kurtyna z Krakowa

Grupa aktorów, Teatru Kurtyna z Krakowa, przedstawiła dla nas spektakl „Prawo ojca”, który poruszył problem uzależnienia oraz przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży. Poznaliśmy historię chłopca który osobiście doświadczył co to znaczy uzależnienie osoby bardzo bliskiej oraz przemoc w domu. Sfrustrowany ciągłymi upokorzeniami przenosi swoją złość i agresję na kolegów, bijąc ich i wyłudzając pieniądze. Stał się arogancki w stosunku do nauczycieli. Pojawiają się u niego problemy z nauką. Jego kłopoty i zmianę zachowania zauważa wychowawca klasy, który przełamuje nieufność chłopca i stara się mu pomóc. W naszym spektaklu wszystko dobrze się skończyło. Aktorzy pomogli nam zrozumieć, że jeżeli mamy problemy i nie potrafimy ich sami rozwiązać, zawsze możemy liczyć na pomoc osób dorosłych.

Mosina, 18 września 2013r.