29 października 2013r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Znamy zwycięzców I etapu VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej! W tym roku, rekordowa ilość osób, bo aż 13 uczniów z naszej szkoły awansowało do II etapu VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Gratulujemy zwycięzcom!
       Do rozwiązania – 25 pytań testowych, a do wygrania bezpłatne studia w WSL, cenne nagrody rzeczowe, praktyki i staże w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych oraz zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego.
       Pokonanie szkolnego etapu wymagało nie tylko ogólnej znajomości podstaw logistyki, ale także szczegółowej wiedzy dotyczącej międzynarodowych regulacji transportu drogowego, zasad organizacji transportu morskiego i lotniczego czy znajomości rodzajów dokumentów spedycyjnych, a to dlatego, że hasłem tegorocznej olimpiady jest rola transportu i spedycji w logistyce. Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki podkreśla: „Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to dla wielu młodych ludzi początek kariery w logistyce. Z roku na rok przybywa entuzjastów logistycznych zmagań, tych którzy z udziałem w olimpiadzie wiążą poważne plany – studenckie i zawodowe.”
       Szkolne potyczki już za nami, teraz czekamy na zawody okręgowe, które odbędą się 5 grudnia. Finał olimpiady, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 7 marca.
       Przed naszymi młodymi logistykami intensywny miesiąc pracy. Czasu jest mało, a zagadnień do przeanalizowania sporo, ale nie ma przecież sytuacji z którą nie poradziłby sobie Logistyk! Zwycięzcom, uczniom klas logistycznych: Asi Aleksander, Kasi Grzelak, Dominikowi Grobelnemu, Darkowi Kaczmarkowi, Szymonowi Mockowi, Michałowi Pańczynie (wszyscy z klasy IV technikum), Kubie Furszpaniakowi, Igorowi Gawrońskiemu, Robertowi Szlafce, Krystianowi Młyńczak, Adrianowi Zielonka (klasa III technikum), Michałowi Siernickiemu oraz Maciejowi Łysce (klasa II technikum) serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości do grudnia!
       Gratulujemy również tym, którzy nie mięli tyle szczęścia w tej edycji - za rok na pewno się uda! Czekamy na Wasze sukcesy w kolejnej edycji. Kierując się słowami Antoine’a de Saint-Exupery’ego: „W życiu trzeba uczestniczyć” - walczcie dalej.

Mosina, 29 października 2013r.