29 listopada 2013r.

Jednodniowe manewry strzeleckie

Zgodnie z zarządzeniem ppor. Jarosława Dobickiego odbyły się jednodniowe manewry strzeleckie, w których brali udział uczniowie naszej klasy wojskowej: Sebastian Przyłucki i Bartosz Siuda wraz z opiekunem p. Robertem Steinitzem i instruktorami ZSSW „Strzelec” p. Tomaszem Niedziałkowskim i p. Jackiem Drabarczykiem. W czasie manewrów, które rozpoczęły się o godzinie 6.00 uczniowie przećwiczyli poruszanie się w drużyny w terenie leśnym, przeczesywanie terenu tyralierą, korzystanie z mapy topograficznej, jak obezwładnić wroga i inne umiejętności przydatne w działaniach terenowych. Manewry zakończyły się o godzinie 13.30.

Mosina, 29 listopada 2013r.