2 kwietnia 2014r.

Dzień Papieski

2 kwietnia 2005 wpisała się na stałe do historii naszego narodu, tego dnia odszedł od nas Wieki Człowiek, Karol Wojtyła, całemu światu znany jako Papież Jan Paweł II. W dziewiąta rocznice Jego śmierci, spotkaliśmy się, by uczcić Jego pamięć. Kiedy umiera człowiek autorytet, ten który potrafił okazać miłość i dobro jakie ma w sercu, nigdy nie odchodzi sam. Próbowaliśmy przeżyć to jeszcze raz, w jego pokoju byli najbliżsi, kapłani, siostry, lekarz i osoby które na codziennie z nim przebywali, a na placu Świętego Piotra całe rzesze ludzi różnego wieku, koloru skóry i pochodzenia. Wciąż wołali, modlili się tak, że na trzecim piętrze gdzie leżał na łóżku słyszał ich głos. My też słuchaliśmy tych głosów, czytaliśmy zeznania światków tych ostatnich chwil i tęskniliśmy – Za Janem Pawłem nie da się nie tęsknić.
     Te momenty przybliżało nam dziewięcioro uczniów: Daria Żydowicz II a TL, Joanna Idziak, Natalia Szymańska, Kamil Adamczak, Aleksandra Siekierkowska, Markus Bayer – Piwowarski, który wcielał się w rolę Kardynała Dziwisza – uczniowie klasy I b TH oraz Adrian Słoma z I a TL.

Mosina, 2 kwietnia 2014r.