22 maja 2014r.

Technikum - technik logistyk

Wycieczka dydaktyczna

Uczniowie klasy logistycznej wspólnie z nauczycielami przedmiotów zawodowych wybrali się do firmy Tonsmeier Selekt w Piotrowie, zajmującej się odbiorem odpadów przemysłowych i śmieci. Na miejscu czekał na nas pracownik wysypiska, który oprowadził i opowiedział nam o całym procesie segregacji i rekultywacji śmieci. Będąc na miejscu przekonaliśmy się, że pracownicy wysypiska nie mają łatwej i lekkiej pracy. Wyrzucając wszystkie śmieci do kosza nie zastanawiamy się, co z nimi się stanie. Rozkład śmieci trwa bardzo długo, nawet do kilkuset lat, dlatego należy je segregować.
Dowiedzieliśmy się, że coraz więcej osób segreguje śmieci u „ źródła”, jednak problemem są opakowania po serkach, śmietanie, i innych produktach, gdyż konsumenci ich nie myją i wtedy firmy nie chcą ich odbierać.. Myślę, że cel wycieczki został osiągnięty, a mianowicie uświadomiliśmy sobie jak ważna jest segregacja odpadów. Te pojedyncze śmieci pomnożone przez setki, tysiące, a w przyszłości może i miliony mieszkańców naszej planety, to ogromne ilości odzyskanych opakowań do recyklingu lub ponownego użycia.

Mosina, 22 maja 2014r.