24 września 2014r.

„Niebieski parasol”

Krajowa Rada Radców Prawnych organizowała już po raz czwarty akcję „Niebieski parasol”. Radcowie prawni i aplikanci radcowscy w ponad trzystu miejscach w kraju udzielali wszystkim potrzebującym pomocy profesjonalnego prawnika. W tym roku, po raz pierwszy, akcja ta była przeprowadzona w budynku naszego Zespołu Szkół.
     Akcja „Niebieski Parasol” cieszy się wielką popularnością. Każdorazowo udzielanych jest kilka tysięcy porad. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach związanych z problemami prawnymi w pracy, sprawami związanymi z prawem rodzinnym i opiekuńczym, kwestiami spadkowymi, alimentacyjnymi, podziału majątku po rozwodzie czy sprawami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.
     Samorząd radców prawnych jest kojarzony nie tylko z profesjonalizmem, ale również silnym zaangażowaniem w ideę pomocy potrzebującym. Wiemy też, że zapotrzebowanie na rzetelne wyjaśnienia prawne jest w społeczeństwie ogromne– podkreśla Dariusz Sałajewski, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych –Polacy niestety niewiele wiedzą o prawie i nie wiedzą, jak prawnik może im pomóc. Dzięki akcji „Niebieski Parasol” pomagamy potrzebującym, pokazujemy, jak możemy pomóc i przekonujemy do korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Przekonujemy do hasła „mądry Polak przed szkodą”.
     Hasłem przewodnim porad jest hasło „PRACA-RODZINA- BIZNES” - podkreśla Barbara Kras, Sekretarz Krajowej Rady Radców Prawnych – Nasz samorząd od wielu lat pomaga pro bono, czego dowodem jest także, przyznany po raz pierwszy w historii, Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, nad tą szczytną akcją.

Mosina, 24 września 2014r.