8 grudnia 2014r.

Konkurs Biblijny dla szkół gimnazjalnych

W poniedziałek w naszym Zespole Szkół odbył się finał Konkursu Biblijnego dla szkół gimnazjalnych, w tym roku opartym na Ewangelii według Św. Łukasza. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem i tym samym liczną frekwencją uczestników, którzy przeszli etap szkolny. Przybyło 18 uczestników z gimnazjów w: Manieczkach, Pecnej, Rogalinku, Czempiniu, Borowie, Rogalinie i Mosinie. Poziom konkursu był wysoki, a jednocześnie uczestnicy doskonale przygotowani. Test konkursowy składał się z trzech części, które uczestnicy zrealizowali w ciągu 45 minut. Po tej, jakże emocjonującej walce konkursowej przyszedł moment na zwiedzanie budynku naszego Zespołu Szkół przez uczestników, po którym oprowadzali ich nasi uczniowie. W tym czasie opiekunowie konkursu zmagali się ze sprawdzeniem testów, które były na bardzo wyrównanym poziomie. W końcu nadszedł czas na wyniki! Prym w tym roku wiodła "dwójka" z Mosiny, bo pierwsze miejsce z liczbą 51 punktów zdobyła Marta Gąsior, zaś drugie Sara Wojciechowska z liczbą 46 punktów. Obie dziewczęta z tego gimnazjum, pod okiem pani katechetki Małgorzaty Szeszko pokazały, że czymś pasjonującym i twórczym może być wgłębianie się w treści Ewangelii. Kolejno trzecie miejsce zajęła Weronika Haremza z gimnazjum im. prof. Stanisława Kielicha w Borowie i czwarte, (po dogrywce) - Aleksandra Rączna z tegoż samego gimnazjum. Było wiele nagród, upominków, a nade wszystko radości ze wspólnego pochylania się nad Ewangelią. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom-katechetom dziękujemy i gratulujemy oraz czekamy na przyszły rok, bo większość uczestników zadeklarowała swoją obecność.

Mosina, 8 grudnia 2014r.