14 stycznia 2015r.

VII OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ

W Zespole Szkół Handlowych w Poznaniu odbył się II etap (okręgowy) VII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Uczestniczyło w nim dwóch uczniów klasy II B Technikum Hotelarskiego z naszego Zespołu Szkół: Alicja Lektarska i Grzegorz Piasecki. Uczniowie konkurowali z koleżankami i kolegami z województwa wielkopolskiego.      Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, a współorganizatorzy to: Polska Izba Hotelarstwa w Warszawie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu. Tegoroczna edycja olimpiady odbywa się pod hasłem: „usługi hotelarskie w środkach transportu”.
II etap VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbył się w 9 okręgach: w Gdyni, Jeleniej Górze, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Wiśle i Bydgoszczy, a brało w nim udział łącznie 387 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Test składał się z 80 pytań testowych, na rozwiązanie których uczniowie mieli 90 minut. Etap centralny odbędzie się w Kołobrzegu.
     Do III etapu (centralnego) zakwalifikowało się 36 uczniów, niestety jeszcze w tym roku nie było wśród nich naszych reprezentantów, którzy uplasowali się w środkowej grupie sklasyfikowanych. Mając na uwadze, że był to pierwszy start naszych uczniów klasy drugiej, którzy rywalizowali z czwartoklasistami technikum - gratulujemy godnego reprezentowania naszego Zespołu Szkół. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uczniowie również podejmą trud przygotowania się i uczestnictwa w VIII już edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Laureaci (pierwsze trzy osoby) i finaliści (pozostałe osoby) olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata bądź finalisty, jest więc zatem o co walczyć.

Mosina, 14 stycznia 2015r.