18 marca 2015r.

Dzień Talentu w naszym Zespole Szkół

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły pod hasłem: Dzień Talentu. Uroczystość rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi, w holu szkoły. Następnie Samorząd Uczniowski zaprezentował wyniki sondażu przeprowadzonego wcześniej wśród uczniów, dotyczącego wyłonienia nauczycieli nagradzanych “Adamkami” podczas Gali Nauczycielskiej w następujących kategoriach:
a) Mikrofon Roku – dla nauczyciela, który przekazuje swoją wiedzę bardzo donośnym głosem,
b) Żartowniś Roku – dla nauczyciela, któremu bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor,
c) Luzak Roku – dla nauczyciela, który swoim postępowaniem potrafi rozładować napiętą atmosferę i powoduje, że świat staje się znośniejszy,
d) Złoty Wykładowca – dla nauczyciela, który potrafi świetnie przekazywać swoją wiedzę, w sposób szczególnie skuteczny,
e) Gorący Uśmiech – dla nauczyciela, któremu uśmiech towarzyszy w codziennej pracy,
f) Bratnia Dusza – dla nauczyciela, który jest najlepszym przyjacielem ucznia,
g) Gold Teacher – dla nauczyciela bez wad, który jest wzorem dla wszystkich.
     Zwycięskim nauczycielom wręczono statuetki: “Adamki”. W tygodniu poprzedzającym obchody przeprowadzono w klasach prezentację materiałów na temat życia i działalności prof. Adama Wodziczki. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli sprawdzić podczas konkursu wiedzy o Patronie.
     Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona była prezentacja talentów uczniów naszej szkoły, prowadzona przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Rozpoczął ją występ zespołu muzycznego pod kierunkiem siostry Damiany. Następnie obejrzeliśmy indywidualne prezentacje talentów w wykonaniu uczniów. Były to: scenka z życia zawodowego hotelarza przedstawiona przez uczennice klasy Ib TH, prezentacja pokazu sztuk walki jujitsu zaprezentowana przez uczniów z klasy IIa TL i IIb TH, występ hiphopowy w wykonaniu uczniów z klasy IIIa TL. Uczennice z klasy IIc ZSZ i IIa ZSZ prezentowały pokaz stylizacji fryzur. Obejrzeliśmy także film dokumentujący trening kulturystyczny ucznia klasy IVa TL. Cukiernicy z klasy IIId ZSZ uświetnili uroczystość poczęstunkiem, własnoręcznie wykonanymi wyrobami cukierniczymi. Uczniowie z klas Ia ZSZ, Ib TH, IIb TH zorganizowali wystawę swoich prac plastycznych. Prezentowane były: grafika, rysunek, malarstwo, fotografia.
     Na zakończenie pan Dyrektor wręczył dyplomy i drobne upominki wszystkim uczniom prezentującym swoje talenty oraz nagrodę laureatowi konkursu wiedzy o Patronie. Rada Rodziców przekazała fundusze na zakup upominków i słodyczy dla uczniów.

Mosina, 18 marca 2015r.