29 marca 2015r.

Najlepsi z najlepszych w rzemiośle w 2014
Gala w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej

W niedzielne popołudnie 29 marca, w Sali Witrażowej Izby odbyła się Gala, w czasie której uhonorowano społecznie odpowiedzialnych rzemieślników i osoby, które najlepiej przygotowały się do swoich egzaminów kwalifikacyjnych. Bohaterami dnia byli rzemieślnicy z cechów poznańskich, regionu poznańskiego, a także z Kalisza i Pleszewa.
W niedzielnej uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Jacek Tomczak, Andrzej Plesiński reprezentujący Wojewodę Wielkopolskiego, Wicekurator Oświaty: Hanna Rajcic-Mergler, Piotr Zerbe Wielkopolski Wojewódzki Komendant OHP, Prezes Jerzy Bartnik, Wiceprezes Antoni Odzimek, starsi cechów, przedstawiciele samorządu terytorialnego i gospodarczego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i przedstawiciele instytucji współpracujących z rzemiosłem, oraz rodziny i bliscy uhonorowanych rzemieślników.
Czym jest CSR? Czy dla rzemieślników to nowość? Co ma wspólnego z oświatą zawodową? Na te pytania odpowiadał Tomasz Wika - Dyrektor Izby. Następnie o kształceniu zawodowym, które jest strategicznym celem w Polsce mówił Prezes Jerzy Bartnik podkreślając z dumą, że pierwszy raz od kilkudziesięciu lat więcej młodych ludzi wybrało kształcenie zawodowe niż ogólnokształcące. Tym bardziej trzeba dbać o jakość tego kształcenia - to jeden z przejawów społecznie odpowiedzialnego rzemiosła. Z kolei Norbert Napieraj Prezes Zarządu Fundacji PolandSkills Olimpiada Zawodowa przekazał informacje o idei organizowania Olimpiad Zawodowych. Pani dr Anna Świdurska omówiła czym są dobre praktyki CSR, przedstawiając jednocześnie laureatów konkursu SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY RZEMIEŚLNIK. W gronie laureatów konkursu znalazła się p. Krzystyna Małecka - Prezes mosińskiej firmy LUMO - Technika Grzewcza, która współpracuje z naszym Zespołem Szkół.
Następnie uhonorowano najlepszych mistrzów i czeladników, którzy swój egzamin kwalifikacyjny zdali z oceną celującą lub bardzo dobrą! Podziękowania za trud wykształcenia tak znakomitych specjalistów odebrali również ich mistrzowie szkolący oraz pracodawcy, a także szkoły, których są wychowankami. W gronie dwóch wyróżnionych, podczas Gali, szkół znalazł się Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie. Stosowny List Gratulacyjny odebrał dyrektor ZS - Paweł Zawieja.

Iist Gratulacyjny dla Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Autorem zdjęć jest Katarzyna Rusin-Smolińska