17 kwietnia 2015r.

Sprawni jak żołnierze

Nasi uczniowie z klasy I LO w składzie: Maciej Przybyszewski, Jan Koralewski, Wojciech Staszak oraz Michał Kaczor uczestniczyli w zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”, które odbyły się na terenach Zespołu Szkół w Bolechowie. Były to eliminacje do zawodów ogólnopolskich, w których uczestniczyły 23 drużyny męskie oraz 20 żeńskich. Zawodnicy mieli do wykonania 5 zadań: udzielanie pierwszej pomocy, tor sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie z karabinku oraz bieg na orientację. Początek zawodów był bardzo obiecujący, bo już po pierwszej konkurencji – rzut granatem nasi uczniowie zajmowali wysokie 3 miejsce. Bardzo dobrze wypadliśmy też w strzelaniu z karabinku, jednak kolejne konkurencje nie ułożyły się po naszej myśli. Ostatecznie chłopcy uplasowali się w środku stawki. Po pełnym dniu wrażeń przyszedł czas na wojskową grochówkę oraz ciepłą kiełbasę.

Mosina, 17 kwietnia 2015r.