13 października 2015r.

Logistycy w firmie Simet

We wtorek logistycy z klasy pierwszej i trzeciej odwiedzili firmę Simet w Piaskach, produkującą opakowania tekturowe. Firma powstała prawie 50 lat temu, zatrudnia 150 pracowników a jej roczny obrót to ok. 58 mln zł! Park maszynowy, który mieliśmy okazję zwiedzać to jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórczych tektury falistej w kraju. Firma posiada ok. 4500m2 dla surowców i ok. 5000m2 dla wyrobów gotowych. Mieliśmy okazję zobaczyć zastosowanie maszyny drukującej, sztancującej, składarko – sklejarki, maszyny pakującej i sloterów. Największe wrażenie zrobiła na nas innowacyjna maszyna do wklejania folii bąbelkowej w opakowania kartonowe. Wycieczka była bardzo interesująca!

Mosina, 13 października 2015r.