4 grudnia 2015r.

Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego
w koszykówce chłopców

W piątek w Swarzędzu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców. Nasza reprezentacja wróciła z zawodów z brązowym medalem, który jest sporym sukcesem całej drużyny, dawno już nie notowanym. W turnieju wzięły udział tylko najlepsze szkoły z powiatu, a więc pierwsze 4 drużyny z ubiegłego roku. Rok wcześniej przegraliśmy mecz o trzecie miejsce, dlatego bardzo zależało drużynie aby ten wynik poprawić. Rozegrano mecze „każdy z każdym”. Pierwszy mecz przegraliśmy bardzo pechowo z gospodarzami turnieju drużyną ze Swarzędza 21 : 20 (późniejszymi Mistrzami Powiatu), choć na 6 sekund przed końcem mieliśmy akcję, która mogła przynieść zwycięskiego kosza. W drugim spotkaniu pokonaliśmy LO Puszczykowo 26 : 24 mając cały mecz pod kontrolą. Niestety ostatni mecz, który mógł dać nam srebro przegraliśmy z Tarnowem Podgórnym, choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała. W końcówce spotkania zrobiliśmy jednak wiele prostych błędów i chyba już brakło sił (wynik 26 : 20). Mimo to medal jest ogromnym sukcesem i myśl, że przy odrobinie szczęścia można było pokusić się nawet o pierwsze miejsce. Chłopacy już myślą o przyszłorocznych zawodach i kolejnym podniesieniu poprzeczki. Zagrali: Bartosz Siuda (kapitan), Mikołaj Serek, Remigiusz Warguła, Dawid Sztuka, Mariusz Dorada – pierwsza piątka oraz Wojciech Borchard, Mateusz Wyzuj, Sebastian Przyłucki, Marcin Szczeszek. Gratulujemy!

Mosina, 4 grudnia 2015r.