31 marca 2016r.

Dzień Papieski

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W tym roku przypada 11 rocznica śmierci. Przypomnieliśmy również, że rok 2016 jest również wyjątkowym rokiem ze względu na obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Przybliżyliśmy sobie to wydarzenie oraz pokazaliśmy jak ważnym był chrzest dla św. Jana Pawła. Wsłuchiwaliśmy się w słowa skierowane do młodzieży w roku 1979 roku na Wzgórzu Lecha:
"Mówiąc do was, młodych, w ten sposób, pragnę przede wszystkim spłacić dług, jaki zaciągnąłem wobec tego wspaniałego dziedzictwa ducha, jakie zaczęło się od Bogurodzicy. Równocześnie zaś pragnę dziś stanąć przed wami z tym dziedzictwem, jako wspólnym dobrem wszystkich Polaków, a zarazem z wybitną cząstką europejskiej i ogólnoludzkiej kultury. I proszę was:
Pozostańcie wierni temu dziedzictwu! Uczyńcie je podstawą swojego wychowania! Uczyńcie je przedmiotem szlachetnej dumy! Przechowajcie to dziedzictwo! Pomnóżcie to dziedzictwo! Przekażcie je następnym pokoleniom!"

I na koniec naszego spotkania losowaliśmy słowa św. Jana Pawła II, ponieważ nie tylko chcemy wspominać Jego kolejne rocznice śmierci ale chcemy również słuchać Jego słów, by wypełniać je w swoim życiu.

Mosina, 31 marca 2016r.