9 lipca 2016r.

Ogólnopolskie Dni NATO – Razem z NATO

Piotr Egel i Adrian Piotrowski, uczniowie klasy I liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym z Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, szkoły prowadzonej przez Powiat Poznański, wzięli udział w konkursie wiedzy: „ Polska w NATO”. Konkurs został przygotowany w ramach „Ogólnopolskich Dni NATO – Razem z NATO”. W rywalizacji wzięło udział piętnaście dwuosobowych drużyn klas mundurowych ze szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Na początku uczestnicy odpowiadali pisemnie na trzydzieści pytań z wiedzy o NATO. Stopień trudności zadań był bardzo wysoki, uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. W oparciu o wyniki testu wyłoniono sześć najlepszych drużyn, które walczyły o trzy pierwsze miejsca. Ta część konkursu odbyła się na Placu Wolności podczas pikniku militarnego. Młodzież publicznie odpowiadała na trzy pytania wybierane z puli 18 pytań. Na zwycięzców czekały puchary i cenne nagrody, które wręczał wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman. Każdy z uczestników konkursu otrzymał upominki i pisemne podziękowanie Wojewody za udział w konkursie. Na zakończenie uczniowie mogli posmakować żołnierskiej grochówki. Uwieńczeniem spotkania był pokaż musztry paradnej w wykonaniu Mistrzów Polski 2015r - uczniów z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie.